Respirátor FFP2/N95, respirační rouška

Novinka
49 Kč 40,50 Kč bez DPH
Skladem (177 ks)
Můžeme doručit do:
15.7.2020

V aktuální situaci je ochrana dýchacích cest klíčovou proti šíření zákeřného viru COVID-19. Pomůžeme vám se chránit!

  • Nošením respirátoru KN95 (FFP2) snížíte šanci, že se nakazíte a zároveň omezíte šíření nákazy mezi své okolí.
  • Produkt splňuje přísné normy na výrobu a je sterilizován.
  • Minimální nákup jsou 3 kusy respirátorů.
  • Maximální počet je 100 kusů respirátorů na objednávku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Milí zákazníci, jako importní firmě se nám podařilo od našich obchodní partnerů získat možnost objednat pro vás v této složité situaci respirátor KN95 (FFP2).

 

Respirátor KN95 (FFP2), respirační rouška 

Antivirový respirátor s filtrační třídou KN95 (N95) zachycuje více než 95% virů, bakterií (odpovídající třídě ochrany FFP2), prachových, pylových i smogových částic.

Respirační rouška je vhodná jako ochrana proti viru COVID-19, který je hlavně známý pod názvem koronavirus. Na ochranu dýchacích cest je v takových případech určen respirátor a ochranné pomůcky s typem filtru alespoň FFP2 nebo FFP3. Rouška s ochranným filtrem KN95 (N95) zachycuje aerosoly, prachové a smogová částice či pyl. Blokuje až 95% 0,3 mikrometru částic.

Ochranná norma KN95 je doporučována Světovou zdravotnickou organizací (WHO) jako minimálním standardem ochrany!

profesionalni-ochranny-respirator-rusko-na-tvar-s-filtrem-kn95-ffp2

Specifikace:

  • Materiál: Bavlna + netkaná látka
  • Třída ochrany: KN95, N95 (FFP2)
  • Stupeň filtrace: ≥ 95%
  • Velikost: Univerzální
  • Barva: Bílá

Americké centrum pro kontrolu nemocí (CDC) uvádí standard respirátoru N95 (KN95) jako součást doporučených ochranných prostředků ve svých častých otázkách FAQ COVID-19 a pokynů k SARS (SARS je podobný typ viru Corona). Což znamená, že N95 (KN95) je přijatelný.

Jsou vhodnější proti virům obyčejné lékařské roušky nebo respirátory?

Je důležité poznamenat, že roušky ani respirátory (respirační rouška) nemohou zaručit stoprocentní ochranu proti virům. Rouška bez filtrace je určena spíše na částečnou ochranu, protože zadržuje vámi vykašlané částice nebo vykýchnuté infekční mikro-kapičky, aby se nepřenášely dál, což znamená, že chrání okolí před nemocným člověkem. Respirátor nebo respirační rouška po nasazení filtruje vzduch, který vdechujete a zachycuje škodlivé látky, aby se nedostaly do vašeho dýchacího systému. Používání respirátoru je doplňkovou ochranou, stejně jako ochranné brýle nebo ochranný oděv. Respirátor je jednorázová ochranná pomůcka a běžně je určena na 8 hodinové použití.


Jaký respirátor si zvolit pro ochranu před bakteriemi a viry?

Jedním z nejrozšířenějších typů jsou respirátory s označením KN95 a N95. Toto označení certifikátu zajišťuje podle Národního institutu pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci (NIOSH) ochranu nositele před 95 % vzdušných částic s průměrem 0.3 um nebo většími. Podle WHO je doporučená taková ochrana jako minimální standard. Označení FFP2 je ekvivalent ochrany N95. FFP3 je klasifikován jako nejvyšší ochrana, která disponuje až 99% filtrací částic.


Správné nasazení masky

Před prvním použitím je nutná důkladná hygiena rukou pomocí mýdla a teplé vody. Po umytí rukou přiložte vrchní část respirátoru k obličeji a následně přitlačte na obličej jeho spodní část. Když respirátor dokonale přilne k vaší tváři, upravte elastické popruhy tak, aby ho udržovali v bezpečné poloze. Správně nasazená ochranná maska musí těsně doléhat k obličeji a má zakrývat ústa, nos i bradu. Muži by měli být oholení, protože brada může způsobit netěsnosti. Při snímání masky se dotýkejte pouze popruhů, ne části, která filtruje vzduch.

jak-nasadit-respirator

 

 

*Fotografie je ilustrativní. Výrobce i design se může lišit.

Doplňkové parametry

Kategorie: Roušky
Záruka: 2 roky
Materiál: Bavlna + netkaná látka
Stupeň filtrace: ≥ 95%
Třída ochrany: KN95, N95 (FFP2)

Proč nosit roušky?

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
S Avatar autora Hejky 7.4.2020 20:12
Chtěl bych ho nosit nahý, je to možné i takto?
Odpovědět
J Avatar autora Covid 28.3.2020 07:02
Lze respirátor prát nebo měnit filtry? Virus je menší do 150 nm než uvádíte ochranu roušky,která je od 300nm. Děkuji za vysvětlení J.
Odpovědět
TN Avatar autora Opakované použití 28.3.2020 13:28
Dobrý den, oficialně není možné využít respirátor vícekrát. Nicméně přikládáme zde vyjádření Ministerstva zdravotnictví: https://koronavirus.mzcr.cz/ministerstvo-zdravotnictvi-vydalo-doporuceni-k-noseni-respiratoru-a-rousek-pro-vybrane-profese/ Na internetu se však vyskytují návody jak jej dezinfikovat. Bohužel nemůžeme vám to oficiálně doporučit. https://www.fjfi.cvut.cz/cz/26-cz/aktuality/7376-nouzova-sterilizace-nejen-respiratoru
VP Avatar autora 24.3.2020 08:15
Dobrý den je na jedno použití, více použití atd děkuji za informace Vladka
Odpovědět
S Avatar autora Omyvatelná 23.3.2020 09:22
Dobrý den, Nevidím odpovědi na otázky typu, zda se dá vyprat, vyvarit? A dále použít? Děkuji moc za odpověď do emailu. Sisi
Odpovědět
N Avatar autora Respirátor 22.3.2020 18:00
Je možné respirátor prát, příp.je možná výměna filtrů"?
Odpovědět
V Avatar autora 23.3.2020 14:20
Také mě zajímá,jestli se dá vyprat respirátor.
R Avatar autora Omyvatelnost 22.3.2020 12:04
Je prosím respirátor omyvatelný a znovu použitelný?
Odpovědět
V Avatar autora ochrana před COVID19 21.3.2020 23:15
Dobrý den, v popisu píšete, že repirátor ochrání před částicemi včetně virů o minimální velikosti 0,3 mikrometrů (300 nanometrů). Jak může být ochrana před COVID19 přijatelná, když tento virus je dle mých dostupných infromací veliký cca od 80 do 150 nm?. Děkuji za vysvětlení. S pozdravem Vlasáková
Odpovědět
V Avatar autora RE: 4.5.2020 22:58
Velikost 300 nanometru se pouziva jako standard, neb se ma jednat o "Most penetrating particle size", tj velikost nejvice pronikajici castice. Mensi castice pak maji nizsi pronikavost diky "jevum mikrosveta" typu Brownuv pohyb atd. I pres malou velikost viru tento neleti vzduchem samostatne, ale obvykle je v kapicce aerosolu/hlenu, ktera byva i o nekolik radu vetsi, navic spolu s mnoha dalsimi virovymi jednotkami.
Vytvořil Shoptet | Šablona Rubin | Design Tomáš Hlad.
×

Plaťte až potom co si oblečení vyzkoušíte doma

Služba je zdarma a bez registrace. Od 18 let. Objednávka je závazná, neslouží jako rezervace zboží či služeb.

Využitím služby souhlasíte s VOP Twisto